MUSTAFA ÖZKOCA
20 YILDIR BİTMEYEN YAYLADAĞI ÖLÜM YOLU

Yaklaşık 20 yıl önce yapımına başlanan Yayladağı Antakya duble çevre yolu nedense Bir türlü bitmek bilmedi.

İki şeritli gidiş geliş olarak yapımına başlanan Yayladağı- Antakya karayolu yapılan yol ihaleleri ile bir sene yolun sağ tarafının bir kısmı diğer sene yolun sol tarafının bir kısmı diye diye yarım yamalak yapıldı ve halen de bitmemiş durumda yer yer çukurlar meydana gelmekte.

Dökülen asfalt standartlara uygun olmamakla birlikte bunları denetleyen yetkililer nasıl vicdan azabı çekmiyor?

Son 3-4 yıldır yolların sathi asfalt değil de ziftin üzerine mucur dökmek kaydı ile yapılması sonucu birçok kaza meydana gelmekte.

Özellikle yolu bilmeyen yabancılar ve yaklaşık 15-20 yıldır memleketine gelmeyen dışarıda görevli veya yurtdışında çalışan Yayladağlı memleketlerine geldiklerinde ölümlü ve yaralamalı trafik kazaları ile karşılaştılar bugüne kadar.

Öyle ya yolu geniş görüp ister istemez hız yapıyorlar virajlarda frene basınca normal asfalt olsa fren tutacak ama maalesef Mucur olduğu için arabada kayıp takla atıyor.

Yetkililerin bu soruna bir an önce çözüm bulmasını temenni ediyoruz yanlış yapılan yollardan ötürü yitip giden canlar oluşan can ve mal kayıplarının hesabını kim verecek?

Artık hemen hemen her hafta abone olmuş Yayladağı yolunda trafik kazası haberi duymaya başladık duymak istemiyoruz bu haberler son bulsun artık yollara Mucur değil hakiki sağlam asfalt yapılsın.

İnsanca yaşamak insanca seyahat etmek insanca yolu kullanmak herkesin en doğal hakkı değil mi?

ESEN KALIN...


TARİH
16.09.2021
OKUNMA
Bu Haber 142 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Yazarın Diğer Yazıları