HAYRETTİN OĞUR
ZAMANDA YOLCULUK

Şöyle zamanda bir yolculuk yapsak. Gelecek zamanda.. Seneler sonra ekonomi dünyası nasıl olacak? Edüstri,sanayi nasıl olacak? Ulaşım,tarım nasıl olacak? Bir de sosyal hayat nasıl olacak?. Avrupa’da bu ve buna bezer konularda geniş araştırmalar yapılmış.Geleceğin dünyası nasıl şekillenecek üzerinde anketler,çalışmalar yapılmış. 

İlk elde edilen sonuçlara göre,en önemli faktör “Zaman” olarak karşımıza çıkıyor. Onun akışı çalışma şartlarını nasıl etkileyecek,sorusu sorulmaya devam ediliyor. Bu araştırma yaklaşık olarak iki yıldır sürüyor. En az bir yıl daha ister. Fakat,ilk bulgular,ilk veriler paylaşılmaya başlandı. Detayları verilmeden yazılıyor. 

Zamanın birinci konu olması,hiçte şaşırtıcı değil. Zira,ona göre ayarlanıyor bir çok şey. Hani derler ya,”Zaman elimize bırakılmış bir hazinedir.” İşte tam bu durum anlatılmaya çalışılıyor.Gelecekteki günlerde,özellikle çalışma günlerinde verimlilik üstüne duruluyor. Tarımda artık makinanın yerini aldığı da belirtiliyor. 

Gelecek zaman içinde,eğitim ve sağlık gibi konular da yer alıyor. Kaynakların daha iyi kullanılmasında otomasyonun rolü bu konuların içindedir. Bu araştıramada,geçmişteki uygulamalar ve halen yürütülen aktiviteler de inceleniyor. Onlardan esinlenerek geleceğin planlanması,özellikle zamanın planlanması yapılmaya çalışılıyor. İnsanlığın yararı için.. 

Daha verimli bir gelecek,daha çok çalışarak mümkün olabilir. Zaman bile bununla akıp,gider. Verimli,düzenli,kaliteli,sağlıklı üretim her zaman önplanda olmaya devam edecektir. Bir de yöresel ürünler gelecekte daha da değer kazanacaktır. Mutlu ve Huzurlu Bir Gelecek Diliyoruz. 

 


TARİH
17.09.2021
OKUNMA
Bu Haber 382 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Yazarın Diğer Yazıları