HAYRETTİN OĞUR
SANAT YARATICILIKTIR

Sanatta sınır yok. Yaratıcılıkta sınır yok. Burada devamlı en güzel,en anlamlı eserler verilir. Bunun için sınırı yok,sınırsız.. Yaratmak,sadece yazıda değil,her alanda vardır,olmalıdır. Her meslekte yaratıcılık söz konusudur. Yeteneğin en güçlü,en yaygın durumu bu alanlarda yaşanır. Sanatın kendisinde var;bu yetenek,bu güzellik..

 

Bir şairin şiire başladığında,bir yazarın kitaba başladığında,sanki güneş yeniden doğuyor gibidir. Sanat güneşi bu!. Yüz yıllardır,asırlardır süre gelen,daha da sürecek olan bu güneşin içinden her zaman en iyi eserler çıkacaktır. Yazı yazmanın yeri,zamanı da yok. Her yerde,her anda yazılabilir. Onun özelliklerinden biride budur.

 

Yetenek ve yaratıcılık sadece yazı yazmada yok. Bir çok şeyde var. Her meslekte var. Günlük yaşamın içinde de bulunur. Mesleğini en iyi şekilde icra eden her insanda bu yetenek vardır. Yaratıcı eller,tarımda da,çalışma hayatında da yerini almaya devam ediyor. "O da ayrı bir sanat,ayrı bir güzellik." Gelecek senelerde daha güzel eserler de meydana getirilecektir.

 

Bu nedenle,çalışan,üreten herkes bu alanın bir yerindedir. Kendi işini en iyi şekilde yapmak,ileriye götürmek her zaman geçerli ve gerekli bir konu olmuştur. Artık yapılan her projede,her çalışmada doğa da ön plana çıkarılmaktadır. Çevre de.. Yeşil alanların bunun içine koyulması da ayrı bir sanat örneğidir. Ayrı bir özelliktir.

 

Ama,bütün yaratıcılığın başında,bütün sanatların ilk anlarında,ilk zamanlarında hep "yazı yazmak" vardı. Öyle başlar her sanat. Sanatı yazı başlatır.. Onun içinde diğer bütün yetenekler doğar,büyür,gelişir. Güzel ve Mutlu Bir Gelecek Dileriz.

 


TARİH
22.09.2021
OKUNMA
Bu Haber 350 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Yazarın Diğer Yazıları