MUSTAFA ÖZKOCA
TASARRUF TASARRUF İLLEDE TASARRUF

Son günlerde tüm kamuoyunun gündemini oluşturan kötü ekonominin gidişatının nasıl önleneceği konusu.

Kötü gidişatın nedeni 9-10 kez açıklanan ekonomik önlem paketleri bir türlü hedefini tutturamazken üstüne üstlük kamuda ve özel sektörde yapılan israflar kamuoyunda tepkilere neden oluyor.

Geçen ay yayınlanan ve tüm kamu personeline gönderilen cumhurbaşkanlığı genelgesi'nde klimaların 24 den aşağı çalıştırılmaması elektriklerin söndürülmesi lüzumsuz ise araç kiralamanın azaltılması Fuzuli masrafların kısılması gibi maddeler yer aldı.

Ama devlette özellikle üst kademelerde bakan müsteşar müdür üst yöneticiler bu tasarruf tedbirlerinden neden muaf tutuluyor bunların özelliği nedir itibardan mı tavizler verilmiyor.

Ekonomik darboğazdan çıkmanın tek yolu üretken bir toplum olmamız israfın önüne geçmemiz herkese gelir adaletinin eşit dağıtılması sonucu ancak düzlüğe çıkabiliriz.

Kıçı kırık bir açılışa giderken bir bakanın veya milletvekilinin arkasına bütün bürokratlar makam arabaları ile giderken trafiği felç ettikleri gibi kendilerinin dışındakilere trafiğin sıkışması için toplu taşıma araçlarını kullanmayı tavsiye eden anlayış nasıl ekonomiyi düzlüğe çıkarabilir.

Yerli otomobili kullanmayıp yabancı marka makam arabaları ile gezenler tasarruf tedbirlerinde yerli araç kullanılması gerektiğine üzerine basa basa vurgu yapıyorlar ne garip değil mi?

Ekonomi çökmüş insanlar intihar ediyor krediler ve kredi kartları patlamış ama bu krizde işi iyi olan daha da iyiye gidiyor, üst kademelerdeki yöneticilerin işleri iyi ama alt tabakadaki vatandaşlar perişan bir halde.

Her yerde her ihalede her işte rant peşinde koşan DEVLETİN MALI DENİZ YEMEYEN KERİZ mantığını güdenler ceplerini haram parayla doldururken asgari ücrete mahkum olan vatandaşlar açlıkla boğuşan emekliler evlerine et alamayanlar bayramdan bayrama eti görenler elektrik doğalgaz faturasını ödeyemeyenler açlık  sınırının  altında yaşıyorlar.

Devletin en başından sonuna kadar tasarruf tedbirleri uygulanmaz ise nasıl olacak vatandaş zaten tasarrufunu yapıyor her şeyinden kıstı kısacağı kadar.

Tasarruf yapacak olan devlet kademeleri masraflarından kısacak olan onlar bakınız birazcık tasarruf yapsınlar ekonomi nasıl düzelir.

Sen çal ben çalayım o götürsün bu götürsün el ele verip hep birlikte ekonomik çöküşe sebep oluyorsunuz.

Yapmayın ağalar yapmayın beyler bir cuma namazına makam arabalarıyla konvoy yaparak gitmek ne demek dinimizde var mıdır böyle bir şey kendinize yeni bir din mi uydurdunuz yoksa dinimizde israf var mıdır?  dinimiz bunları yapmak günah değil mi?

GELİN BİLE BİLE GÜNAH İŞLEMEYİN İSRAF ETMEYİN HİÇBİR ŞEYİ ÖZELLİKLE DEVLET MALINI..... ESEN KALIN....


TARİH
23.09.2021
OKUNMA
Bu Haber 139 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Yazarın Diğer Yazıları