HAYRETTİN OĞUR
DÜNYANIN EN GÜZEL KENTLERİ

Dünyanın en güzel kentlerinin sıralaması yayınlanmış. Turizm ve Seyahat Dergilerinin ortak araştırması ile en güzel kentler belirlenmiş. Bu araştırmada;kentlerin son durumları,düzenleri,ulaşımları,kültürel ve sosyal alanları ile doğal yapıları ele alınmış. Çıkan sonuca göre,ilk 20 kentin tam 10’u Avrupa’dan olmuş.

 

Ama biz bu yazımızda,Avrupa’nın şehirlerini sıraya koymayacağız. Onları başka bir yazımızda değerlendireceğiz. Tam olarak şöyle açıklayalım;ilk 20’ye giren kentlerinden Avrupa dışındakilerini yazmak istiyoruz. Zira,o şehirlerini çok yönlü değerlendirmek lazım. Onun için Avrupa dışında ilk 10’a girenleri yazmayı şimdilik uygun bulduk.

 

Dünyanın en güzel kenti “Paris” olarak ilan edilmiş. Bunu yazmadan geçemeyiz.. Avrupa dışındaki sıralamada,bizim güzel şehrimiz İstanbul da yer alıyor. Dünyanın en güzel kentleri:1-New York (ABD) 2-Vancauver (Kanada) 3-Cape Town (Güney Afrika) 4-San Francisco (ABD) 5- Sidney (Avusturalya) 6- Singapur (Singapur) 7- Rio Janeiro (Brezilya) 8- İSTANBUL (TÜRKİYE) 9-Tokyo (Japonya) 10- Buenos Aires (Arjantin)

 

Güzel ülkemizden ilerde birkaç şehir de bu listeye girecek. Biz buna inanıyoruz. Ülkemizde çok güzel,çok anlamlı,doğal birçok kentimiz vardır. Gelecek dönemlerde bizim şehirler de olacak. Bu listeye giren yerleri iyice incelersek,turizmde ne kadar ilerde olduklarını görebiliriz. Bunun yanında alt ve üst yapılarını tamamlamış yerlerdir. Biz de yapacağız,biz de daha da ilerleyeceğiz..

 

İnsan yaşamını kolaylaştıran,insana ve doğaya değer veren her yer gerçek yerini bulmaya devam edecek. İnsanın huzuru,rahatı ve mutluluğu devamlı,her koşulda ön planda olmalıdır. Bu,bütün yerlerde,bütün özelliklerde yer almalıdır. Güzelliklerle Dolu Bir Gelecek Diliyoruz!.

 


TARİH
08.10.2021
OKUNMA
Bu Haber 508 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Yazarın Diğer Yazıları