HAYRETTİN OĞUR
HATAYA DAVET

Güzel ülkemizin güzel kenti Hatay,en iyi şekilde tanıtılmaya devam ediliyor. Fuarlarda,festivallerde ve kent günlerinde Hatay,en ön sıralarda yer alıyor. Son olarak İstanbul’da düzenlenen etkinlikte,Hatay’ın standları yoğun ilgi görmüştür. Yöresel ürünleri,mutfağı,gastronomi durumu ve el sanatlarını ile çok iyi tanıtım yapıldı.

İstanbul Yenikapı’da 6-10 Ekim 2021 tarihlerinde düzenlenen etkinliklerde “Hatay Günleri” önemli bir yer almıştır. Sadece yöresel ürünler değil,esnafın özel imalatları,geleneksel sanatlar,halk oyunlarıyla İlimiz,fuara ayrı ve güzel bir renk katmıştır. Yerel yönetimlerin yanında,kamu kuruluşları da bu anlamlı çalışmalara destek olmuştur.

Gastronomi alanında,”Yaratıcı Şehirler” kapsamına alınan İlimizin çok çeşitli mutfağı,yöresel özel lezzetleri konuklara en iyi şekilde sunulmuştur. Bir de Hatay’ın meşhur künefesinin dağıtımı yapıldı. Fuar’da 4 bin porsiyon künefe özenle dağıtıldı,ikram edildi. Vatandaşlar,özel yapımlı künefeyi severek,beğenerek aldılar.

Hatay’dan toplam 120 firmanın katılım göstermesi de gayet yerinde bir gelişmeydi. Bir de İlimizin,sahilleri,parkları ve kültürel değerleri de tanıtılmış oldu. Geniş kapsamlı ve programlı bir çalışma ile “Hatay Günleri” olumlu notlar almıştır. Geçmiş dönemlerde,Ankara ve İzmir’de de düzenlenen benzer etkinliklerde İlimiz yine en baştaydı.

Fuarlarda,günlerde yer alan bütün güzellikleri,bütün değerleri yerinde görmeye davet ediyoruz. Herkesi hoşgörünün,tarihin ve gastronominin kenti Hatay’a davet ediyoruz. Yöresel mutfağı ve doğal alanlarını yerinde görmeye davet ediyoruz. Hatay’a gelin,güzellikleri yerinde görün!.


TARİH
11.10.2021
OKUNMA
Bu Haber 345 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Yazarın Diğer Yazıları