MUSTAFA ÖZKOCA
MİLLET İTTİFAKININ GİZLİ ADAYI ABDULLAH GÜL MÜ

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yaklaşık 19 ay olmasına rağmen millet ittifakı henüz adayın açıklamadı.

Sürekli çeşitli aday isimleri öne sürerek hedef şaşırtmayı kendine yol çizen millet ittifakı gizli bir aday üzerinde anlaşmış olabilir mi?

Bu aday 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den başkası olamaz.

Öyle ki Abdullah Gül pusuya yatmış bekliyor hiç sesi soluğu çıkmıyor özellikle çıkmıyor sanki birileri ona sus demiş taki adaylığı açıklanana kadar.

Bir Kılıçdaroğlu, bir Meral Akşener, bir Mansur Yavaş, bir Ekrem İmamoğlu derken hedef şaşırtmaya çalışan millet ittifakı Abdullah Gül konusunda mutabık olmuş gibi.

Ak partililerin ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın sürekli adayınızı açıklayın demesine rağmen aynı 11 Büyükşehir belediyelerinde olduğu gibi bekleyip bekleyip son anda daha önceden belirlenmiş olan herkesin mutabık kalacağı ortak adayını son anda açıklayacağı gibi.

AK Parti'nin en güvendiği araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre Mansur Yavaş'ın aday olması halinde %60 oy alacağı tespitinin ardından millet ittifakı'nın aday listesinde şu an iki isim bulunuyor biri Mansur Yavaş diğeri ise Abdullah Gül.

Şu anda ibrenin Abdullah Gül'den yana olduğu belirtilirken bu ortamda cumhurbaşkanlığı seçimlerini Tayyip Erdoğan'ın kazanacağı gün gibi aşikar gözüküyor.

Ama taraflı tarafsız herkesin gönlünde taht kuran Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın aday gösterilmesi halinde Tayyip Erdoğan'ın işinin zor olacağı Ankara'da gündemden düşmeyen en önemli konulardan biri.

Mansur Yavaş'ın Abdullah Gül'e oranla sol ve marjinal kesimlerden daha çok oy alacağı belirtilirken, milli bayramlarda sürekli hastalanma hastalığı olan ve rapor patlatan Abdullah Gül'e sol görüşlü insanların aday olması halinde oy vermeyecekleri belirtiliyor.

İşte bu yüzden millet ittifakında bu iki aday arasında kırılma noktası olabilir.

CHP'nin üst akıldan emir alması durumunda Abdullah Gül'ü aday göstereceği, eğer milletin ve kendine oy verenlerin sesini dinler ise Mansur Yavaş'ı aday göstereceği belirtiliyor.

Görelim bakalım neler olacak hangi aday adayı, cumhurbaşkanı adayı olarak Tayyip Erdoğan'ın karşısına çıkacak.

Önümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçimi kıran kırana geçecek, ama burada belirleyici rol millet ittifakı'nın çıkacak adayı hiç kuşkusuz.

Mansur Yavaş seçildiği günden bu yana taraflı tarafsız tüm kamuoyunun takdirini toplanmış durumda, bunda en büyük etken seçim sürecinde kendisine atılan haksız iftiralar mahkeme kararıyla gün yüzüne çıkarken Melih Gökçek'in karşısında aciz duruma düşmesi en büyük etken oldu.

Seçildikten sonra yaptığı sosyal projeler ekonomik buhran içerisinde olan Ankaralılar için yaptığı girişimler sonucu büyük takdir topladı.

Şu an en sempatik gözüken, halkın gönlünde taht kurmuş 31 Büyükşehir Belediye Başkanı arasında yapılan seçimlerde Dünya genelinde 1. Başkan seçilmiş Mansur Yavaş aday gösterilirse millet ittifakı kazanır, diğer gösterilecek  aday Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan karşısında kazanamaz.

Her ne olursa olsun yapılacak seçimlerin vatanımıza ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. ESEN KALIN.


TARİH
11.10.2021
OKUNMA
Bu Haber 119 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Yazarın Diğer Yazıları