MUSTAFA ÖZKOCA
AVMLER ŞEHİR DIŞINDA OLSA ESNAF BATMAZDI

Şehrimize yapılan 2 AVM'de küçük esnafımızın adeta belini bükerek kan ağlamasına sebep oldu.

Biz medya mensupları olarak özellikle ben yazdığım haberlerimde birçok kez değindiğimiz halde özellikle Palladium AVM'nin şehir içerisinde yapılması halinde memleketimizdeki küçük esnafın bundan olumsuz etkileyeceğini belirtmiştim.

Ama nafile O zamanki üst akıl bazı kurum ve kişileri bir şekilde ikna ederek ne yazık ki avm'yi şehir içine yaptılar.

O zaman buraya imza atanlar hem AVM den bir dükkan hem de oğluna iş imkanı sağlanması karşısında küçük esnafı avm'lere peşkeş çektiler.

Şehir merkezine AVM olmaz dedikçe ikincisini açtılar yani ikinci bir hançer daha vurdular sırtına küçük esnafın.

Şimdi de TESK başkanı çıkmış açıklama yapıyor AVM'ler şehir dışına çıkarırsın diye.

Adama demezler mi siz kış uykusunda mısınız siz yıllardan beri Başkan değil misiniz buralar açılırken siz görevde değil miydiniz niye müsaade ettiniz niye eylem yapmadınız niye tepkinizi koymadınız.

Bu ihanete kim önayak olmuş ise kim göz yummuş ise kimler imza atmış ise küçük esnafın gözünde haindir, küçük esnafı global güçlerin bitirme planının kuklası olanlara yazıklar olsun.

Şehir merkezlerine AVM'lerin açılması ile küçük esnafımız  öldü bitti.

Dükkan kirası vergi borcu işçi maaşı altında ezilen küçük esnaf dev şirketlerin Avm'lerdeki dükkanlarıyla boy ölçüşemez duruma geldi ve çoğu kapattı.

Yıllık verilere bakıldığında açılan işyeri sayısının toplam 5 katı kapanan işyeri sayısı var bu nasıl çelişki.

 Bu duruma fırsat verenleri Allah bildiği gibi yapsın Allah bunların ocaklarına aynı şeyi göstersin evine ekmek götürmekten başka bir gayesi olmayan ayakta durmaya çalışan küçük esnafımızı bitirenler elbet bir gün bu milletin tokadını yiyecekler.

Buradan TESK başkanına da  iki çift sözüm var, yıllarca bu AVM'ler açılırken ses çıkarmadınız göz yumduğumuz tabii sizin tuzunuz kuru koltukların da rahat rahat oturuyorsunuz, nasılsa her seçim millet kuzu kuzu size oy veriyor koltuğunu sağlama aldığınız icin sesiniz çıkmadı, şimdi küçük esnaf açlıktan kırılırken niye sesiniz çıkıyor, devam edin, devam edin lütfen Her şey iyi gösterilmiyor ortalık güllük gülistanlık gösterilmeye çalışılıyor  mızrak çuvala sığmıyor artık insanlar evine ekmek götüremiyor, küçük esnaf bitti kepenk kapattı siz de rahat edin artık. ESEN KALIN


TARİH
14.10.2021
OKUNMA
Bu Haber 95 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Yazarın Diğer Yazıları