HAYRETTİN OĞUR
GEÇMİŞTEN GELECEĞE

Geçmişten geleceğe doğru akıp giden birçok olgu,konu ve değer vardır. Bunların başında doğa,sanat ve sevgi gelir. Bir de üretim var. Bu değerler yıllardan önce,yıllar sonrasına devamlı,istisnasız hep giderler. Senelerin ve bütün zamanların içinden yarınlara akarlar hep. Onlar,yaşamın vazgeçilmez temalarıdır. Bir bakıma “Yaşam Kaynağı” da diyebiliriz.

 

Geleceğe doğru giden başka öğeler de vardır. Fakat onlar bu denli iz bırakmayabilirler. Elbette önemlidirler,hayatta da yerleri vardır. Yaşamın doğal yönü,kültürel konular,yazılar,eserler de geçmişten gelip geleceğe uzanırlar. Mazide,tarihte de önemli yerleri,konumları da vardır. Bunlardan bazıları,değişime uğrasalar da,hep vardırlar.

 

Yazı ile başlayan sanat,giderek gelişti,ilerledi. Yenilendi!. Yazının icadıyla,sanatta tam olarak bütün evrene yayılmaya başlandı. Yazı;sanatı tanıttı. Geliştirdi. Sevdirdi.. Bir de üretim alanında da buna benzer gelişmeler hep oldu. O da geleceğe hep gitmekte devam eder. Orada da yılların,zamanların önemli faktörleri oldu,olacakta.

 

Ama,duygular değişmedi. Sevgiler değişmedi. Özlemler,hasretler değişmedi. Onlarda hiçbir değişim olmaz. Onlar,onun için değerlerin başında yer alır hep.Devam eden,yarınlara giden bu güzel olguları yaşatmak,her şeyden daha öncelikli olmalıdır. Yaşam kaynağı işte bu hislerin içinde devamlı vardı,varolmaya da devam edecek. Onun için onlar tam bir kaynaktır.

 

Özlemler,yerini tarihler boyunca hiç bırakmadı. Özleyerek,hasret ederek beklemek;tam bir özel değerdir. Değerlerin özelidir onlar.. Geçmişten yarınlara hep bu anlamlı ve güzel değerleri,taşıyalım,yaşatalım.. BÜTÜN GÜZELLİKLER SİZLERİN OLSUN..

 

 


TARİH
14.10.2021
OKUNMA
Bu Haber 324 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Yazarın Diğer Yazıları