MUSTAFA ÖZKOCA
FUAR ALANI SATILACAK MI?

Meclisteki oylamada değişiklik olup olmayacağı merak konusu oldu!

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi'nde yapılan oylamada 35'e karşı 38 oyla reddedilen fuar alanının satış yeri iptali gündeme oturdu.

Öyle görünüyor ki Başkan Lütfü Savaş'ın bir sonraki meclis oturumuna kadar Cumhur ittifakı meclis üyelerini ikna çalışmaları yapacağı gün gibi aşikar.

Fuar alanının satışı ile ilgili oylamada 3 oy ile reddedilen satışın bir sonraki meclis oturumunda satışına yetki verileceğini tahmin ediyorum.

Büyükşehir Belediye seçimini ikinci kez 130.000 oy farkla kazanan Lütfü Savaş bu büyük başarısıyla partili partisiz herkesin takdirini ve desteğini aldı.

Öyle ki seçimden hemen sonra ilk meclis oturumunda AKP'li meclis üyeleri Başkan Savaş'a  Hatay için yapılacak her türlü yatırımlar için açık destek vereceklerini ifade etmişlerdi.

Daha sonrasında bazı çatlak sesler çıksa da Savaş'ın seçimde aldığı ezici üstünlük Hatay halkının da artık aranızda didişmeyin, hizmet yapın mesajını iyi anlayarak destek vermekten başka bir çare kalmadığını gözlemlediler.

Ben fuar alanı satılsın demiyorum. Ancak meclis üyeleri vicdanlı olursa, güzel şeylere onay verirse HATAY halkı da  ona göre seçimde gereğini yapar.

Yapılacak oturumda meclis üyelerinin nasıl oy vereceğini bekleyelim görelim.

Takdiri de Hatay halkına bırakalım.


TARİH
09.03.2021
OKUNMA
Bu Haber 615 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Yazarın Diğer Yazıları