HAYRETTİN OĞUR
GÖRSEL SANATLAR

Bu sanatlara,görsel efektler,görsel şölenler de denebilir. Zira,onlar hayatın en güzel görüntüleri. Hep yaşanması gereken!. Bu,her resimde,her melodide,her tabloda,her eserde,her güzel duyguda yaşanır. Fakat,en çokta doğada bulunur,yaşanır. ”Doğa,tam bir görsel şölen,tam bir görsel sanattır.”

 

Sanat yaşamın en güzel,en anlamlı yönüdür. Fakat,o bütün bir hayatı tek başına kapsayamaz. Hayatın içinde daha binlerce olgu ve değer var. Sanat;bunların anlatımı,ifade şeklidir. Onunla ekonomiyi bile anlatabiliriz. Üretimi de!. Kitaplarda bunu anlatmak,her zaman için mümkündür.

 

Günlük yaşamın içinde yer alan bütün değerleri söz sanatının içinde,görsel sanatının içinde tarif edebiliriz. Zaten hemen her eser hayatın içindeki konuları işler,yazar. Yani eserler bu yaşamın dışında değildir. Hayal ürünleri de değiller.. Yaşamı güzelleştiren ilk konu onlarındır. Duygu ve düşünceleri ifade etmenin en doğru yolu da budur.

 

Yazılan her kitap,çizilen her resim,çekilen her fotoğrafta mutlaka doğa da yer alıyor. Hatta en başta o yer alıyor. "Doğanın resmini yapmak ne güzel!." Hem de her mevsimiyle.. Doğanın resminde her sanat vardır. Sanatlar,duygular,sevgiler onunla başlar.

 

“Bugün,24 Kasım Öğretmenler Günü” Bütün Öğretmenlerimizin Gününü Kutlarız. Öğretmenlerimize;Başarı,Sağlık,Huzur ve Mutluluklar Dileriz. HAYAT SİZİNLE DAHA GÜZEL!.

 


TARİH
24.11.2021
OKUNMA
Bu Haber 341 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Yazarın Diğer Yazıları