HAYRETTİN OĞUR
KÜTÜPHANE VE KİTAP

Bu güzelim hayatta vazgeçilmeyen değerler var. Yaşamın en önemli değerleri bunlar. Sevda gibi,hasret gibi!. Bir de kitaplarımız. Onlar da bu dairenin,bu çapın içinde. Onlar da devamlı yaşamla akmaya devam ederler. Hiç eskimeyen belkide son eserler onlarınki. Onlarda eski olmak,mazide kalmak gibi bir durum hiç olmadı,olmayacakta..

 

Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğünün başlattığı çok önemli bir kampanya var. Başlığı şöyle olmuş:”KÜTÜPHANESİZ OKUL KALMASIN!.” Çokta iyi bir giriş yapılmış durumda. Kitabın okulla,kütüphane ile buluşması için bu konuda yoğun çabalar harcanıyor. Kitapların toplanması ile bir çok okula yeni kütüphaneler kazandırılacak.

 

Milli Eğitim’in bu konudaki duyurusu şöyle devam ediyor:”Adınızı Bir Okulun Kütüphanesinde Yaşatalım!. “ Kütüphane kurulumu için İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine,kitap bağışı için en yakın okula başvurabilirsiniz. Bu anlamlı kampanyaya herkesin destek olmasını bekliyoruz,istiyoruz. 

 

“Kitaplar,kütüphanede daha güzel duracak!.” Sizin okuduğunuz eseri binlerce kişinin daha okumasını sağlayabilirsiniz. Kitaplarınızı,okullara ve kütüphanelere bağışlayarak,onlara en önemli değeri vermiş olacaksınız. Bir düşünün;bir kitap yüzyıl önce okunuyordu,yüzyıl sonra tekrar okunmuş olacak. Bu,anlatılmaz muhteşem bir fayda.

 

Bir çok şey eskise de,değişse de,kitabın yeri ve özelliği değişmiyor,değişmez. Onlar bize yaşamın her anını en güzel cümlelerle,imgelerle,tasvirlerle anlatırlar. Bütün eserler,hayatı anlatıyor.. HAYATINIZDAN SAĞLIK VE MUTLULUK HİÇ EKSİK OLMASIN!. 

 


TARİH
25.11.2021
OKUNMA
Bu Haber 304 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Yazarın Diğer Yazıları