HAYRETTİN OĞUR
BİLİMSEL KONULAR

Bilim,hemen her alanda hızlı bir şekilde gelişmeye devam ediyor. Bu ilerlemeler,gelişmeler,insanlık için gayet olumlu oluyor. Özellikle sağlık alanında son yıllarda yapılan bilimsel çalışmalar çok anlamlıydı. Sağlıkla birlikte,eğitim,teknik ve ekonomi konularda da bu gelişmeler yaşanmaya devam etmektedir. Daha da gelişecek.

Sadece bu konular değil elbette. Örneğin,ticarete,ihracatta yükselmeler,ilerlemeler devam ediyor. Bu sektörün gelişmesi,diğer bütün konuları olumlu yönde etkileyecektir.Bugünden gelecek yıllara devam edecek olan ticaret sektöründeki gelişmeleri en iyi şekilde rakamlar anlatır. Burada da bilimin önemi ortaya çıkıyor ticaret için ulaşım yollarındaki yeni buluşlar git gide olumlu sonuçlar vermeye devam etmektedir.

Daha hızlı bir yaşam hep böyle gidiyor. Tabiki,bu iş yaşamıdır. Çalışma alanındaki konulardan sözediyoruz. Zaten teknoloji ve buna benzer konular genelikle çalışma hayatı için yapılır,düzenlenir. Bu alanda,hemen hemen her zamanda yeni icatlar meydana getiriliyor.

Bir de hayatın diğer tarafı,yani sosyal yaşam ve günlük yaşam,tam bunların dışında değil,ama tam içinde de değildir. Teknik konularla,günlük hayat farklıdır. İkisinin bazı ortak noktaları olsa da,öncelikle kendi konumuz,kendi yaşantımız daha ağır basmaktadır. Daha öndedir. Toplumsal yaşam da öyle!.

İster bilimsel olsun,ister özel olsun,hepsinin içinde “DOĞAL BİR YAŞAM” olmalıdır. Bu,bir çok konuda hayatı daha anlamlı kılar. Daha bir güzelleştirir. Doğal hayat vazgeçilmezdir!. EN GÜZEL HAYATLAR VE MUTLULUKLAR SİZLERİN OLSUN!.

 


TARİH
29.11.2021
OKUNMA
Bu Haber 365 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Yazarın Diğer Yazıları