MUSTAFA ÖZKOCA
MEHMET YELOĞLU VE ESKİ AKPLİLER İYİ PARTİYE Mİ GEÇECEK

AK parti'de kopmalar devam ederken, parti'den ayrılanlar ya yeni Parti kurma girişiminde ya da şu anda boşta olan partilere katılma eğilimi gösteriyorlar.

Bu örneklerden biri de önceki gün eski Antakya Belediye Başkanı Mehmet Yeoğlu ve bazı Ak partililerin iyi Parti'ye geçeceği yönündeki iddialar Hatay siyasetini kızıştırdı.

Öyle ki Türkiye genelinde Ak Parti'ye bakıyorsunuz hiçbir il  yönetici kadroları, kurul üyeleri, belediye başkanları AK Partinin kurulduğundaki kendine hitap etmeyen kişilerden oluşuyor.

AK Parti kurucusu şu anki Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın yanımda şu an 20 yıl önceki yola çıktı yol arkadaşlarının yüzde doksanı yanında şu an yok.

Aynı şey Hatay AK Parti için de geçerli, 20 yıl önce Ak Parti'ye Gönül vermiş AK Parti'ye çocuğu gibi gören kurucular, bir kenara itilmiş daha önceleri partiye hakaret eden Parti ile alakası olmayan kişilerin yönetimlere ve başkanlıklara getirmesi Parti tabanında ve eski kurucularda rahatsızlık yaratmış olacak ki bu küskün emektarlar kendilerine yeni yol çizmeye başladılar.

Hatay AK Parti herkes de olduğu gibi kan kaybetmeye başladı Mehmet Yeloğlu eski Ak partililerin iyi Parti'ye geçeceği iddiası doğru gibi.

Öyle ya hiç tanınmamış Parti ile uzaktan yakından alakası olmayan bazların dayatmasıyla yönetime gelmiş kişilerin ahde vefayı bilmeyip, eskilere kibarca kapı dışarı gösterip siyasetin dışında bırakma çabaları beyhudeye çıkacak gibi.

Hatay siyaseti yeniden kızışıyor, yeniden şekilleniyor gibi önümüzdeki seçim söylenecek gibi 2023 değil daha erkene alınacak herhalde.

Bu görüşmeler onu gösteriyor, kaldı ki yaşanan ekonomik kriz insanların alım gücünün düşmesi enflasyonu fırlaması AK Parti'nin elini zayıflatırken, rakiplerinin seçimde elini kuvvetlendiriyor.

Yeloğlu eski Ak partililer iyi partiye geçerse, arkasından çok kopmalar olacağı ve devamını geleceği iddia ediliyor.

Bu anlamda zaten eski Belediye Başkanı Lütfü Savaşı CHP'ye kaptıran AK Parti, diğer eski kurucularının parti'den ayrılması halinde yeni yetme siyasetçilerle varamayacağı aşikar.

Siyasetçilerde Büyük abiler olur etrafı ve insanları toplayıp toparlayacak AK parti'de isimler kalmadı artık herkesi küstürdüler kendilerine, daha düne kadar kendilerine hakaret eden ne kadar insan varsa partiye alıp üst makamlara getirip yetki verirken, seçimlerde meydan meydan gezen insanları toplayıcı özelliği olan büyükleri unuttular bu en büyük handikap AK Parti için.

Şimdiden aday siyaseti şekillenecek gibi görelim bakalım neler olacak daha kimler kopmalar yaşayacak.

ESEN KALIN....


TARİH
02.12.2021
OKUNMA
Bu Haber 162 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Yazarın Diğer Yazıları