HAYRETTİN OĞUR
HATIRANIN TARİHİN MÜZİĞİ

Buna eski müzikte diyebiliriz. Eski şarkılar,eski türküler.. Onların yeniden seslendirilmesi gayet yerinde ve olumlu bir çalışmadır. Onların da yenilenmeye ihtiyacı vardı!. Tam olarak bu konuda şunu yazabiliriz:”ESKİMEYEN ŞARKILAR”” bunlar. Hatıralardan,tarihten günümüze gelirler hep!. 

Bu konuda bir çok çalışma ve etkinlikler de düzenleniyor. Özellikle TRT Müzik kanalında bu önemli hatıralar oldukça iyi yer alıyor. Onlar için devamlı programlar yapılıyor. Bunlara verilen isimler de ayrı bir güzellik katıyor,türkülere,şarkılara.. 

Bunlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz:”Ayışığında Notlar-Nağmeler-Ezgiler-Hey Gidi Günler-Nazenin-Sesler Alemi-Gökkuşağı-Gönül Bahçesi-İl’den İle,Dil’den Dile Maniler-Siyah Beyaz-Zamane-Nefesten Sese ve Yadigar gibi..” 

İsimleri de güzel,kendileri de!. “Unutulmayan Müzik” ile geçmişe uzanmak,o eski güzelim şarkıları yeniden dinlemek gayet güzel oluyor. Bir bakıma eski-tarihi gönül bahçelerinden dünyaya yeni bir bakış sunuluyor,oluyor. Sanata bakış bu!. 

Gelecek yıllarda bugünkü melodiler de seslendirilmiş olacak. Yarınlarda bu şarkılar da “Unutulmayanlar” arasına girecek. Hayat hep böyle devam eder. Ama,hep geleceğe,yarınlara akar,durur. Yaşamı güzel yapan taraflardan biri de budur!. 

 


TARİH
03.12.2021
OKUNMA
Bu Haber 455 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Yazarın Diğer Yazıları