HAYRETTİN OĞUR
ÇALIŞMA HAYATI

Bir yaşam boyunca,devamlı çalışır,dururuz. Hayata yakışmak için!. Her zaman;çalışırsan kazanırsın. Okursan,öğrenirsin. Gidersen,ulaşırsın. Seversen,sevilirsin!. En temel konular bunlardır. Hünerle,ustalıkla yapılan hemen her iş mutlaka başarıya ulaşır.

 

Bir de bunun tersi var. Çalışmasan,kazanmasın. Okumasan,öğrenmesin. Gitmesen,ulaşmazsız. Sevmesen,sevilmesin!. Hayat böyledir işte.. Çalışarak,üreterek,alın teri dökerek,yapılan her çalışma mutlaka insanlığa faydalar sağlayacaktır. Çalışmanın koşuludur bu!. Geleceğin,yarınların da..

 

Yapılan sosyal yaşam araştırmalarında,çalışan üreten insanın daha mutlu olduğunu ortaya koymaktadır. Daha huzurlu,daha rahat. Zira o,işine hayat veriyor. Hayatta ona bu güzelliği sunuyor. Fakat,”Mutluluk” için tek şart bu değil. Sadece bununla mutlu olunuyor,demek pek doğru değil.

 

Mutluluğun kendisi,anlamı çok daha geniş. Buna rağmen,”Çalışmak” ona giden yolun başlangıcıdır,diyebiliriz.Günlük yaşam,hatta bütün yaşam bunu gerektiriyor. Çalışarak,mutluluğu paylaşmakta mümkün. Bu,çalışmanın mutluluğudur.. Bir bütünün ilk parçası,ilk yoludur. 

 

Bütün bir hayat böyle çalışarak geçiyorsa,ona bu değeri en iyi şekilde vermek gerekir. “Çalıştı,üretti;mutlu oldu!.” Söylenecek en güzel cümlelerden biri,bu olsa gerek. HAYATINIZDAN SAĞLIK VE MUTLULUK HİÇ EKSİK OLMASIN!.

 


TARİH
06.12.2021
OKUNMA
Bu Haber 311 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Yazarın Diğer Yazıları