HAYRETTİN OĞUR
EĞİTİM HAYATTIR

Hayat,eğitimle başlar;desek yeridir.. Yaşamın sonuna kadar da devam eder hep. Geçmişten geleceğe uzanan en önemli konuların da başında gelir. Eski çağlarda,günün şartlarına göre başlayan eğitim,bugün çağdaş yöntemlerle ve bilimsel metotlarla önemini korumaya devam ediyor. O,yaşamın her alanında,her anında vardı,var olmaya da devam edecektir. 

Böylesine mühim bir konu için yıllardır bir çok çalışmalar yapılır. Burada,bilimin gelişmesinin de gayet önemli bir faktörü vardır. Bilgi sahibi olmak,başlı başına bir değerdir. Belli konularda uzmanlaşmanın yanında,bir de genel kültürel yapı da hayatın içindedir. “Genel Kültür” bütün konuları kapsadığı için bir adım öne geçer devamlı. 

İlk eğitim konularının,düzenli ve programlı olarak M.Ö 3200 yılında başladığı varsayılır. Özellikle yazının ve matbaanın bulunması ile bu alandaki gelişmeler büyük ivme kazanmaya başlamıştır. Kurumsal ve sistemli eğitime geçişle toplumun her konuda ilerlemeye ve gelişmeye başladığını da görmekteyiz. Doğayı,dünyayı,yaşamı bilmekle,tanımakla bir üst seviyeye geçiş olmuştur. 

Eğitim;belli bir konuda bilgi ve beceri kazandırma;yetiştirme,geliştirme ve bilinçlendirme olarak tanımlanıyor. Toplumsal yaşamının içinde,mesleklerin ve yeteneklerin de gelişmesi hep bu sayede oldu.. Ayrıca,ekonominin,turizmin,ticaterin ve günlük yaşamın da ilerlemesi bu konuyla tam olarak alakalıdır. Gelişmeyi de,ilerlemeyi de,refahı da eğitim yapmıştır. 

Yaşamla,zamanla hiç durmadan akmaya devam eden bu önemli konu için yapılan her çalışma bir çok şeyden daha değerlidir. Hayatın kendisi kadar değerlidir. Değerini hiç kaybetmeden yıllar yıllar sonrasında da bu konu hep geçerli olacaktır.. MUTLULUK VE HUZUR DOLU BİR GELECEĞİNİZİN OLMASI DİLEĞİYLE!. 

 


TARİH
11.01.2022
OKUNMA
Bu Haber 222 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Yazarın Diğer Yazıları