HAYRETTİN OĞUR
DOĞA YENİLENİYOR

Doğa,hayatı da yeniler.. Doğa,her mevsimde devamlı kendini yeniliyor. Sadece mevsimlerde değil elbette. Her günde,her ayda da değişim oluyor. Fakat,en çok ve en kalıcı değişimi mevsimlerde yaşamaktadır. Bunun en güzel örneğini bahar aylarında görmek mümkün. O aylarda tam bir doğasal dönüşüm oluyor. Bütün evren yenileniyor. Aynı zamanda yaşam da,hasretler de yenileniyor. 

Doğal yaşamın bütününü kapsayan tabiat,kendi içinde bu yenilenmeyi yaparken,canlı varlıklara da ümitler sunmaya devam etmektedir. Doğa ve çevre denilince,önce doğal kaynaklar yazılır. Onların evren içindeki dolaşımı ve varlığı üretim ve yaşam için çok verimli durumlar sunarlar. Bitki ve hayvan türlerinin de en geçerli,en önemli yaşam kaynağı durumundaki tabiatı her zaman korumamız gerekir. 

Bir mevsimde,bir sıcaklıkta,bir havada yaşanmayacağına göre,doğanın sunduğu eşsiz çeşitlikleri ve özlemleri geleceğe taşımamız lazım..Tabiatın kaynaklarının biyolojik çeşitliliği,sürdürülebilir bir yaşam ve sürdürülebilir bir ekonomik gelişme de sağlar. Burada,yaşanabilecek doğal bir çevrenin ve verimli toprakların da önemi ortaya çıkmaktadır. "Doğa,hep verimlidir!."

Yaşamın içinde aldığımız her hava,her soluk tamamıyle tabiata aittir. Oksijen ve enerji de onun bize sağladığı çok mühim yaşam kaynaklarıdır. Bunların yanında,güzelliklerle dolu,estetik bir çevre insana mutlu olmayı,mutluluk vermeyi  de içinde getirir hep!. Geçmişte olduğu gibi gelecekte de tabiat bu değerleri vermeye,sunmaya hep devam edecektir. 

“Yenilenen Doğa” daha çok sevmemizi ve daha çok mutlu olmamızı ister. Hayatı devamlı onun gibi yenilememiz gerekir. Doğayı örnek alarak en iyi şekilde ve en iyi duygularla yaşamımızı sürdürmemiz lazım.. BÜTÜN SEVGİLERİN,BÜTÜN MUTLULUKLARIN SİZLERİN OLMASI DİLEĞİYLE!. 

 


TARİH
13.01.2022
OKUNMA
Bu Haber 221 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Yazarın Diğer Yazıları