HAYRETTİN OĞUR
BİLİMSEL KONULAR

Bilim,her zaman insanlığın hizmetindedir!. Bilim,artık hayatımızın vazgeçilmez konusu haline geldi. Bilim ve teknoloji de.. Son yıllarda çok hızlı bir şekilde gelişen,ilerleyen bilim;yeni buluşları ve teknikleriyle hayatımızdaki yerini almaya devam ediyor. Onun her yeniliği insan yaşamı için farklı bir aşama olmuştur. İleriye doğru giden aşamalardır bunlar. Bütün bilimsel konular da böyledir. 

Ama,şunu belirtmekte de fayda var. Teknolojini buluşu,ilerlemesi insanın mutluluğu için yeterli olamaz. Sadece o,hayatımızı kolaylaştırır. Daha rahat bir yaşam sürmemizi sağlar. Buna devamlı ihtiyaçta vardır. Elbette,bilimin gelişmesi gerekir. Gelecek yıllarda,gelecek dönmelerde daha da gelişecek. Devamlı bunun çalışmaları uzmanlarca hep yapılıyor. Yeni icatlar da gelecek!. 

Bizim asıl anlatmak istediğimiz,doğanın saf,duru özelliğidir. Burada,duygular ve düşünceler hayat bulur. Burada,daha çok sevilir her şey. Bilim bile!. Tabiatın varlığı,kendine has özellikleri sevgiyle gelişip,insanın huzurunu sağlar. Sevgi ve huzur da çok önemli değerlerdir. Onlar,doğada hep varlar!. Her sabah,her gün bu temel değerler güzellikleri getirir insana. 

Bilimsel konuların da tabiatı korumaya yönelik bir çok çalışmasının olduğunu biliyoruz. Bilim adamları yaptıkları her çalışmada,her projede artık en başa doğayı yazmaya başladılar. İcatların,buluşların,teknolojinin her yerinde artık,tabiat ve çevre konuları da oluyor. Bunlar gayet güzel gelişmelerdir. Sevindirici gelişmelerdir. Gelecekte,bilim ve doğa beraber ileriye doğru akmaya başlayacaklar. 

Biz bu güzelim hayatı,bilimden daha çok,doğa kadar,doğa gibi,severiz hep. Bizim sevgimiz,onları bir az daha aşıyor. Doğal sevgiler,her zaman mutluluğa açılan,ona giden en önemli duygu olmuştur. Öyle de olacak!. BÜTÜN MUTLULUKLAR SİZLERİN OLSUN!. 

 


TARİH
14.01.2022
OKUNMA
Bu Haber 217 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Yazarın Diğer Yazıları